لیوان کاغذی

بررسی لیوان کاغذی از لحاظ جنس کاغذ

لیوان های کاغذی در دو نوع گلاسه یا همان براق و مات تولید می شود.

لیوان کاغذی های مات به صورتی است که نور را انعکاس نمی دهد ولی لیوان کاغذی های گلاسه به صورت براق بوده و طرح های روی آن به صورتی است که انگار روی آن یک لایه نازک از ماده ای بازتابنده نور قرار گرفته است.

از لحاظ کیفیت این دو جنس تفاوت خاصی ندارند و انتخاب هر کدام بستگی به سلیقه مخاطب دارد.

اما با توجه به جلوه ایجاد شده برای تصاویر چاپ شده روی کاغذ گلاسه، نوع کاغذ لیوانی براق یا همان گاغذ لیوانی گلاسه، طرف داران بیشتری دارد.

لیوان کاغذی مات

نمونه لیوان کاغذی با جنس مات

لیوان کاغذی گلاسه

نمونه لیوان کاغذی با جنس براق (گلاسه)

لیوان کاغذی بر اساس اندازه و سایز

لیوان کاغذی

لیوان کاغذی ها دارای اندازه های متنوع می باشد

  • 90 سی سی
  • 120 سی سی
  • 180 سی سی
  • 220 سی سی
  • 360 سی سی

هر کدام از این اندازه ها کاربردهای خود را دارد.

لیوان کاغذی

لیوان کاغذی سایز 90 سی سی

لیوان کاغذی 90 سی سی سایز کوچک لیوان های کاغذی می باشد که به لیوان شات و قهوه مشهور می باشد. لیوان های کاغذی 90 سی سی بیشتر دارای طرح عمومی قهوه بوده و در اکثر مکان ها برای صرف نوشیدنی مورد استفاده قرار می گیرد. فروش لیوان کاغذی 90 سی سی یکبار مصرف در بسته بندی 50 تایی و کارت 80, 4000 هزار عددی صورت می گیرد.

 

لیوان کاغذی90 سی سی
لیوان کاغذی
لیوان کاغذی 90 دو جداره
لیوان کاغذی 120 سی سی

لیوان کاغذی سایز 120 سی سی

لیوان کاغذی 120 سی سی از کاغذ پلی اتیلن که دارای ویژگی ضدآبی هست, تولید شده است. بنابراین لیوان های کاغذی برای انواع نوشیدنی های گرم و سرد مورد استفاده قرار می گیرد. لیوان کاغذی 120 سی سی به لیوان دوبل اسپرسو نیز معروف می باشد که در سلفون 50 تایی و در کارتن 2000 هزار تایی بسته بندی می شود. چاپ اختصاصی این لیوان کاغذی نیز با طرح های دلخواه صورت می گیرد.

لیوان کاغذی سایز 180 سی سی

للیوان کاغذی ۱۸۰ سی سی دارای سایز متوسطی بوده و بعد از لیوان کاغذی ۲۲۰ سی سی, به عنوان پرکاربردترین محصول از خرید و فروش بالایی برخوردار می باشد. همانند دیگر تولیدات کاغذی, لیوان کاغذی ۱۸۰ سی سی برای انواع نوشیدنی های گرم و سرد مورد استفاده قرار می گیرد.

لیوان کاغذی 110 سی سی
لیوان کاغذی 180 سی سی
لیوان کاغذی 220 سی سی
لیوان کاغذی 220 سی سی

لیوان کاغذی سایز 220 سی سی

اما نوع پرمصرف و استاندارد این محصول سایز ۲۲۰ سی سی می باشد که قابل استفاده در تمامی اماکن بزرگ و کوچک می باشد. کافیست که بسته به نوع محیط, طرح و تیراژ مورد نظر را انتخاب و سفارش داد.

لیوان کاغذی سایز 360 سی سی

لیوان کاغذی یکبار مصرف ۳۶۰ سی سی نسبت به سایر ابعاد تولیدی لیوان کاغذی دارای ارتفاع بلند تری می باشد و برای انواع نوشیدنی های گرم و سرد کاربرد دارد. تولیدات کاغذی یکبار مصرف از کاغذ پلی اتیلن که دارای ویژگی مهم ضدآبی می باشد, تولید شده است. بنابراین در صورت استفاده برای انواع نوشیدنی ها, هیچ تغییر شکلی در ظاهر لیوان محسوس نخواهد شد. چنین محصولاتی به دلیل استفاده هر روزه, با سلامتی انسان ها بیشتر در ارتباط می باشند که در تولید آنها از مواد اولیه با کیفیت مرغوب استفاده می شود.

لیوان کاغذی 360 سی سی
لیوان کاغذی 360 سی سی

لیوان کاغذی بر اساس ضخامت

لیوان کاغذی دو جداره

تک جداره و دو جداره

لیوان های کاغذی از نظر ضخامت به دو دسته تک جداره و دو جداره تقسیم می شوند. در لیوان کاغذی تک جداره تنها یک لایه کاغذ وجود دارد که به کفی لیوان وصل شده است در حالی که لیوان های دو جداره از دو لایه کاغذ در بدنه لیوان کاغذی استفاده شده است. مزیت استفاده از لیوان کاغذی دو جداره در نوشیدنی های گرم است. هنگامی که چای یا قهوه داغ داخل لیوان است دفورمه شدن یا تغییر حالت شکل لیوان در دو جداره کمتر از لیوان یک جداره می باشد، علاوه بر این انتقال گرما به بیرون لیوان در دو جداره کمتر از لیوان تک جداره است که دو مزیت را ایجاد می کند، یک باعث می شود محتوی لیوان دیرتر سرد شود، دوم اینکه به علت گرم شدن کم جداره بیرونی لیوان باعث می شود بتوان لیوان را با وجود نوشیدنی های گرم با دست به راحتی نگه داشت.

لیوان کاغذی 180 سی سی